خودرو (ما میگیم ماشین) میمیرد؟

اول از همه اینو بگم، میخوام بدونم نظر شما چیه.

ماشین، همه چیزه!

زندگی بشر امروزه کاملا دور ماشین میچرخه. بعضا ادمایی هستن که تو ماشین به دنیا میان و صد البته یه لشگر هم هستن که اخرین نفس رو وقتی رو صندلی ماشینشون نشستن میکشن. مسلماً گروه خودرو سازی سایپا به تنهایی زحمت خیلی از این مرگ و میر ها رو میکشه. پرایدی که جد و ابادش به فورد میرسه، اصلا ژنتیکی دنبال آدم کُشی بوده!

ولی هنوز هم، با تمام اخبار، عکسها و مطالبی که توی گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست به دست میشه، باز هم دوستان با همین تابوت چهار چرخ، طوری تو خیابون‌های تهران رانندگی میکنن که انگار بچه‌شون رو گازه! بعد از نیم ساعت که مثل راننده‌های آتش‌نشانی رانندگی کردن، میرسن خونه، جلوی تلویزیون ولو میافتن و برنامه صد من یه غاز و  آب‌دوغ خیاری نگاه میکنن.

من فکر میکنم زودتر از اون چیزی که فکرش رو بکنیم، ماشین، به شکلی که امروزه هست از بین ما میره. به همون سرعتی که تلفن ثابت داره از بین میره، و جاش رو موبایل‌ها گرفتن. اینکه ما، جماعت ماشین‌باز، از این قضیه خوشمون بیاد یا نه هیچ تاثیری در نتیجهٔ نداره. دنیا پیشرفتش رو میکنه و ما هم همه باید به تغییر عادت کنیم. ماشین سواری نه ولی رانندگی شاید به زودی به ورزشی مثل اسب سواری تبدیل میشه، که به صورت تفریحی، از ما بهترون انجامش میدن.